Czym właściwie jest L-karnityna

L-karnityna jest substancją naturalną, witaminopodobną, zwaną też często witaminą BT. Ma ona ogromny wpływ na poziom tłuszczu w organizmie – głównym zadaniem  karnityny jest jego spalanie, dzięki czemu określa się ją mianem spalacza tłuszczu bądź fat-burnera.
L-karnityna jest suplementem diety najpowszechniej stosowanym przez osoby odchudzające się oraz pracujące nad rzeźbą. Jej działanie opiera się głównie na przemianie tłuszczu w potrzebną do wysiłku fizycznego energię. Dodatkowo L-karnityna poprawia procesy regeneracyjne, zmniejsza uczucie zmęczenia oraz zwiększa wydolność organizmu. Obniża też poziom cholesterolu we krwi i poprawia ogólną kondycję fizyczną organizmu. W cyklach odchudzających zapobiega pojawieniu efektu jo-jo.
L-karnityna, jako suplement diety jest świetnie działającym środkiem, jednak samo jej zażywanie nie wystarczy, aby pozbyć się zbędnych kilogramów lub zbudować efektowną masę mięśniową. Suplementacja musi zostać połączona z odpowiednim treningiem i dietą. Niedobór karnityny może prowadzić do osłabienia, a nawet zaniku mięśni szkieletowych i niewydolności mięśnia sercowego. W trakcie odchudzania i ciężkich treningów powinno się przyjmować do 2 g L-karnityny na dobę.